0%
Loading ...

Power Girl

Power Platform News

by Power Girl

#01

pg_new

Power Universe

vector-globe-icon

by Przemysław Staniszewski

2023 Gartner Magic Quadrant for Enterprise LCAP: Low-code keeps getting more relevant

Przemysław Staniszewski podsumował kwietniową wersję raportu. Jednocześnie wyjaśniając co to jest ten Gartner’s Magic Quadrant for LCAP. MS nadal w czołówce. 

Power Apps

PowerApps_scalable

by Daniela Ciećkiewicza

Bardzo dobre objaśnienie zasad licencji Power Apps. Oczywiście kto wie ten wie, że jest to temat rzeka, niektórzy odnajdują w tym dobry scenariusz na grę ;). Jednak źródłowo, jak trzeba zrozumieć, to ten artykuł  jest bardzo pomocny.

Must have do zastosowania zamiast ładowania kolekcji na starcie. Dużo plusów ale minusy też. Zachęcam, ja już w mojej obecnej aplikacji zastosowałam Named Formulas.

Budowanie w Power Appps za pomocą kontenerów może być trudne na początku. Dla mnie nadal to wyzwanie. Dobre ćwiczenie aby potrenować tą umiejętność oraz nauczyć się tworzyć Side Menu.

Do tego Pana będę wracać często. Ta seria dla tych którzy w grach w Power Apps doszukują się masteringu umiejętności i odrobiny zabawy 😉

Dobrze obejrzeć szczególnie, żeby dowiedzieć się rzeczy, których nie można robić w ForAll.  

Power Automate

PowerAutomate_scalable

Porównywanie dwówch list SharePoint, dodając brakujące elementy z jednej listy do drugiej bez użycia opcji “Zastosuj do każdej” w Power Automate. Można poznać alternatywne metody, takie jak akcja Filter Array i funkcja Contains.P

Sposób na poradzenia sobie z przesyłaniem zdjęć na Share Point Online i wykorzystania w Word, wszystko w nowym Power Automate i we współpracy z Power Apps. Dobre ćwiczenie do oswojenia się z nowym UI Power Automate.

Wysyłanie lub przechowywanie wielu plików w ramach jednej operacji, zapisuję na to do List.

Sposób radzenia sobie z błędami za pomocą Scope.

Praktyczny tip do wykorzystania w scenariuszu pracy ze zdjęciami z Dataverse.

Excel

Microsoft_Excel-Logo.wine

Tworzenie przepływu do kategoryzacji danych tabeli Excel poprzez integrację z podpowiedziami AI GPT

Webscraping z wykorzystaniem tylko MS Excel. Bardzo przydatny tip. 

Share Point Online

SharePoint-Logo.wine

6 problemów wiążących się z osadzaniem bibliotek dokumentów i list na stronach SharePoint.

świetne zastosowanie i sposób formatowania kolumny dzięki któremu jesteśmy w stanie ustawić jej wartość na bieżącą datę po kliknięciu przycisku.

Dataverse

Dataverse_scalable1

Temmy przystępnie opisopisuje w jaki sposób można wykonać pobierania danych z tabeli SQL (poza Dataverse – za pomocą mechanizmu Virtual Table) i tworzenia najprostszej możliwej logiki biznesowej. 

Copilot

Microsoft-Copilot-Logo

To jest 14 dzień nauki z Copilot Studio z Kateriną. Bardzo polecam jej pracę, to są materiały na wagę złota, szczególnie jak ktoś zaczyna.

Ten poziom masteringu jeszcze przede mną. Ale jeżeli już szukasz możliwości zastosowania Copilot plugins Scott przechodzi przez 7 różnych rodzajów.

Podsumowując, na początek wyszło dużo, ale jak pisałam wcześniej to może się przydać teraz, albo w przyszłości. Ja będę korzystać – zachęcam też Ciebie i miłego dnia życzę z Powerem : )

Scroll to Top